Pozorování pro veřejnost v Botanické zahradě

PPČASPražská pobočka České astronomické společnosti pořádala dne 9. dubna 2017 ve spolupráci s Botanickou zahradou veřejné pozorování v prostorách vinice sv. Kláry. Akce proběhla v otevírací době vnějších zahrad tedy od 11:00 do 18:00 hodin. K dispozici bylo několik dalekohledů k pozorování Slunce (sluneční skvrny a protuberance), tak k pozorování dalších objektů na denní obloze – planety Venuše, Merkur, Sirius…. Zároveň byla možnost pozorovat i pozemní objekty – výhled na Prahu a demonstrace základních optických vlastností dalekohledů.

Pozorování probíhalo v rámci oslav 100. Výročí založení České astronomické společnosti. Pro členy PP ČAS byl vstup do zahrad zdarma.

Vítejte

Vítáme Vás na webových stránkách Pražské pobočky ČAS. Na těchto stránkách najdete informace o pobočce, členství i akcích a exkurzích pořádaných Pražskou pobočkou.

Další akce

Vytvořili jsme novou stránku, na které najdete další astronomické a jiné příbuzné akce v Praze a okolí, které nepořádá Pražská pobočka, ale rádi bychom na ně upozornili.

Odkaz na seznam akcí